Для відкриття масажного кабінету, який буде користуватися популярністю в клієнтів, замало просто бути вмілим масажистом. Дуже важливо правильно облаштувати його, підібрати якісне обладнання, необхідні аксесуари для роботи і добре обдумати концепцію інтер’єру вашого закладу. Саме від цих критеріїв буде залежати комфорт та враження відвідувачів, які не лише захочуть до вас повернутися знову і знову, а й порекомендують Вас знайомим та друзям.
Вибір приміщення
Якщо ви початківець і лише починаєте свій шлях в даному бізнесі, то можна орендувати місце в салоні краси, що Вам забезпечить стабільний потік клієнтів. Також можна знайти потенційних клієнтів орендуючи приміщення в фітнес-клубах, басейнах, комплексах відпочинку і т.д.
Коли Ви матимете своїх постійних клієнтів, можна без зайвих вагань орендувати повноцінне приміщення. Площа не обов’язково має бути велика, але слід пам’ятати, що занадто мале приміщення може бути не достатньо комфортним для Ваших клієнтів - в середньому, цілком достатньо від 12 до 20 кв.м. Не менш важливими ознаками для професійної роботи масажиста є комфортна температура повітря у вашому кабінеті, вологість, освітлення і вентиляція. Клієнту завжди має бути зручно, атмосфера має сприяти до повного розслаблення та отримання задоволення від процедур, адже в холодному чи душному приміщенні важко налаштуватись на правильний лад.
Важливо пам’ятати, що за сутністю люди асоціюють масажний кабінет з медичним, тому там завжди мають бути бездоганні санітарні умови. Слід обирати для оформлення інтер’єру матеріали, на яких не залишатимуться забруднення, такі як керамічна плитка, або шпалери, які можна мити. Обов’язковим атрибутом Вашого ідеального кабінету є туалетна кімната.
Якщо ж Ви не готові до такого серйозного кроку, а лише хочете спробувати свої сили, то слід звернутися до інтернету. Дуже часто масажистів запрошують для роботи на виїзді - це може бути дім, офісний центр і т.д. Але в будь-якому випадку Вам не обійтися без якісного обладнання.
Рекомендації щодо вибору масажного столу
Якщо у Вас масажний кабінет, то можна обрати стаціонарний масажний стіл, який підійде для будь-яких масажних практик, починаючи від класичного масажу і закінчуючи мануальною терапією. Також в таких столах наявна зручна стаціонарна поличка, де масажист може зберігати різні аксесуари та косметологічні вироби, які обов’язково стануть у нагоді. Мінусом можна вважати той факт, що зазвичай такі столи є достатньо тяжкими і для їх транспортування знадобиться багато зусиль – тому альтернативою стануть складні масажні столи.
Їхні основні переваги – це вага та мобільність, адже такий стіл Ви зможете скласти для транспортування в будь-який час, навіть просто для того, щоб звільнити місце в кімнаті. За міцністю такі «помічники» не поступаються стаціонарним, ба більше – навіть витримують навантаження до 250 кг. Отже, складні столи є найзручнішими саме для роботи на виїздах.
Також обов’язковим критерієм є якість покриття. Покриття столу має бути міцним, стійким до механічних пошкоджень та затирань, а також виготовлено з якісного матеріалу, який можна легко дезинфікувати та видаляти забруднення, або залишки масел.
Основа складних столів має бути надійною, регулюватися по висоті для максимального комфорту вашої роботи. Зазвичай, в комплекті таких столів мають бути: підлокітники (залежно від ширини столу), підголівник, поличка для рук та сумка-чохол для транспортування і зберігання. В більшості складних масажних столів наявний отвір для обличчя.
Великою популярністю для роботи на виїзді в офіс користуються також стільчики для шийно-комірцевої зони - вони надзвичайно легкі, компактні та зручні у використанні.
Додаткові аксесуари та приналежності
Обов’язковою умовою для професійної роботи масажиста мають бути білосніжні полотенця та одноразові простирадла. Вони мають бути в достатній кількості, адже клієнт має бути впевнений в чистоті місця, де будуть проходити процедури. Рекомендовано використовувати багаторазові чохли задля збереження поверхні столу від різних забруднень та пошкоджень під час роботи.
Для зручності роботи також використовують валики та напів-валики. Їх можна використовувати в якості додаткової підкладки під ноги, коліна та шию для комфортного масажу. Також використовуються стільчики для майстрів при проведенні косметологічних процедур.
Ще одним не менш важливим атрибутом для роботи є ароматичні масла, які слід застосовувати в поєднанні з оливковим. Наразі представлений широкий вибір професійного масажних масел, які дуже легко придбати в спеціалізованих магазинах.
Тому використовуйте корисні поради, а найголовніше – свої уміння та поринайте в роботу з легкістю та задоволенням!