ІСТОРІЯ МАСАЖУ

«Хто хоче стати лікарем,

нехай навчиться робити масаж»

Гіппократ

 

  Масаж із давніх давен вважається найрозповсюдженішим методом відновлення та релаксації людського організму. Це засіб оздоровлення, зняття напруги, покращення не лише фізичного самопочуття, а й емоціонального. З плином часу і стрімким розвитком медицини, в світі розроблено безліч методик – від ручного масажу до проведення процедур з використанням лікувальних препаратів та сучасних косметологічних  апаратів – які спеціалісти можуть застосовувати в залежності від потреб, або проблем паціентів.

  Професор І. М. Саркізов-Серазіні писав: «Жоден народ, як в далекому минулому, так і в сьогоденні, не може лише собі приписати честь відкриття і розробки масажу. Було б неправильно стверджувати, що масаж першими винайшли китайці, індуси або греки.» Це пояснюється тим, що різні методики і варіації масажних практик винаходили і удосконалювали одночасно на всіх континентах нашої планети.

 

  Деякі згадки про проведення перших практик масажу датуються навіть століттями до нашої ери. Так, в Китаї були школи, де навчали майбутніх лікарів, і велике значення вчителі приділяли саме мистецтву масажу. Лікувальний масаж там застосовували ще в 3ст.до н.е.

Наприклад, в Індії людина зустрічається з масажною терапією безпосередньо після народження і не розлучається з нею до глибокої старості, тому кожен індієць знає, який ефект приносить масаж для зняття напруги і позбавляє від болей та нездужання. В давні часи у вищої касти населення навіть був спеціальний штат прислуги, котрі знали про мистецтво масажу.

  Дещо менше згадок про використання масажу можна знайти стосовно країн Європи. Відомо, що в Греції з його допомогою готували спортсменів до Олімпійських ігор і марафонів, а в стародавньому Римі масаж був частиною фізичного та духовного виховання гладіаторів.

  За останні п ’ятдесят років вчені почали більше цікавитись та досліджувати масаж з точки зору його терапевтичного впливу на організм. Було встановлено, що дія масажу заснована на силі і магії дотику. Дотик - це могутній інструмент. Він зцілює, заспокоює і приносить тепле відчуття безпеки, яке охоплює як масажиста, так і його пацієнта, створюючи між ними дивний зв’язок. Тепло, яким пронизані дотики і спілкування між людьми, саме по собі є потужною терапією.

 

  Отже, можна з впевненістю сказати, що масаж - це технічне використання дотику. Він приносить величезну користь людям, особливо тим, котрі страждають від стресу та напруги, що неминуче ускладнюють наше життя. Масаж - один з найшвидших засобів вплинути на іншу людину, підбадьорити і розслабити її, полегшити біль, і навіть перебороти хворобу. Тому сміло та якомога частіше використовуйте масаж у своєму житті та будьте здоровими!